Merhaba!
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?

Mesafeli Satış Sözleşmesi

 

 


MADDE 1:  TARAFLAR

 

1.1 - SATICI

ÜNVAN: ALOĞLU GİYİM SANAYİ TİC.LTD.ŞTİ 

İnternet Sitesi : www.alogluvip.com

Adres : 1.Anafartalar Mah. Mustafa Kemal Paşa cad. No: 24 Şehadeler/MANİSA

Mersis No : 

Eposta adresi : [email protected]

 

ALICI - 1.2. 

Bİr mal veya hizmeti ticari veya mesleki olmayan amaçlarla edinen, kullanan veya yararlanan gerçek ya da tüzel kişidir.

 

MADDE 2: KONU

Bu Satış Sözleşmesinin konusu, (alıcı ve satıcı arasında) satıcıya ait internet sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş için nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgilidir. Ayrıca 6502 sayılı Tüketicilerin korunması hakkındaki usul ve esaslara ilişkin yönetmelik hükümlerine göre tarafların hak ve sorumlulukların belirlenmesidir. Alıcı, elektronik ortamda satın almak istediği ürün bilgilerini (ürünlerin temel özellikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vb.) okur. Almak istediği ürünlerin özelliklerine göre varsa iade hakkına sahip olduğunu teyit eder. Teyit ettikten sonra ürünü sipariş verdiğini bu sözleşme hükümlerini dikkate alarak kabul eder. www.alogluvip.com sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme ve fatura bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

 

MADDE 3: SÖZLEŞME TARİHİ

www.alogluvip.com web sitesini ziyaret ettiğinizde, bu sözleşme koşullarını kabul etmiş olursunuz. Satıcı tarafından daha önce imzalanmış bulunan bu sözleşme, alıcı tarafından üyelik oluşturduğu tarihten itibaren okunmuş, anlaşılmış ve kabul edilmiş sayılacaktır.

 

MADDE 4: SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

Mal ya da hizmetlerin temel özelliklerini www.alogluvip.com adresinden kampanya süresince inceleyebilirsiniz. Sipariş oluşturulduktan sonra Siparişlerim kısmından bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Teslimat Tarihi :

Satıcı, anlaşmalı olduğu uluslararası kargo firmaları ile alıcının teslimini talep etmiş olduğu ürünü 3 (üç) ila 14 (on dört) gün içinde  alıcının üyeliğinde belirtilen adrese göndermektedir. Bu süre, satıcının kontrolü dışındaki durumlarda (geçersiz adres, gümrük işlemleri, diğer nedenler) ve/veya sevkiyatlarda bir sorun yaşanması durumunda, Tüketici Mevzuatına uygun olarak siparişin gönderildiği günden itibaren azami 30 (otuz) güne kadar uzatılabilecek olup; ayrıca alıcıya daha önceden yazılı olarak veya bir sürekli veri taşıyıcısıyla bildirilmek koşulu ile 30 (otuz) günlük süreye ek olarak on gün daha uzatılabilir. Ayrıca herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, satıcı ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

 

MADDE 5: GENEL HÜKÜMLER

5.1.Alıcı; ön bilgileri elektronik olarak teyit ederek, sözleşme yapılmadan önce alıcıya satıcı tarafından verilmesi gereken adresin, sipariş edilen ürünlerin temel özelliklerinin, vergiden muaf ürünlerin fiyatının ve ödeme ve nakliye bilgilerinin de doğru ve eksiksiz olduğunu teyit eder. Ayrıca alıcı, oluşabilecek ek KDV ve Gümrük masraflarına dair sorumluluk almayı ve ödemeyi kabul eder. Alıcı; Ön Bilgilendirmeyi elektronik ortamda teyit etmekle, sözleşmelerin akdinden önce, kendisine verilmesi gereken adres, siparişi verilen ürünlere ait temel özellikler, ürünlerin vergiler hariç fiyatı, ödeme ve teslimat bilgilerini de doğru ve eksiksiz olarak aldığını kabul etmiş olur.

 

5.2. Alıcı, sözleşme konusu ürünü teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı ürünü kargo şirketinden teslim almayacaktır. Bu durumda kargo görevlisine alıcı, kargo ile ilgili "Hasar Tespit Raporu" yazdıracak, kargo görevlisine teslim edecek ve Alogluvip.com'u bilgilendirecektir. Teslim alınan ürünün hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Teslimden sonra ürünün özenle korunması borcu, alıcıya aittir. İade hakkı kullanılacaksa ürün kullanılmamalıdır. Paketi açılmamış ürün, iade formu ile birlikte iade edilmelidir.

 

5.3.Ürün teslimi, bu sözleşmede belirtilen teslim almaya yetkili kişi/kişilerden başkasına yapılmayacaktır. Teslimat esnasında, teslim almaya yetkili kişilerin kimlik göstermesi zorunludur. Bu kişiler, kimlik göstermediklerinde ürün teslim edilmeyecektir.  Kargo firmasının, ürünü alıcıya teslimi aşamasında karşılaşacağı her türlü sorun nedeniyle, siparişi verilen ürünün alıcıya teslim edilememesi ve/veya Sözleşme konusu ürünün, alıcıdan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek olduğu hallerde, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesi gibi hallerde satıcı sorumlu tutulamaz.

 

5.4. Satıcı, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

 

5.5. Satıcı, haklı bir sebeble olmak kaydıyla sözleşmeden doğan teslimat yükümlülüğünün süresi dolmadan alıcıya (alıcının da onayıyla eşit kalite ve fiyatta) farklı bir ürün tedarik edebilir.

 

5.6. Satıcı, sipariş konusu ürün veya hizmetin yerine getirilmesinin imkânsızlaşması halinde sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremezse, bu durumda satıcı, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan tüketiciye bildirimde bulunur ve alıcıya eşit kalite ve fiyatta farklı bir ürün tedarik edebilir veya ürün bedelini iade edebilir.

5.7. Ürünün teslimatı için ‘’sepet bilgilerinin’’ teyit edilmesi şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, satıcı ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

5.8. Ürünün tesliminden sonra alıcıya ait kredi kartının alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini satıcıya ödememesi halinde, alıcı kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünü 3 (üç) gün içinde satıcıya iade etmek zorundadır. Bu takdirde nakliye giderleri alıcıya aittir.

 

5.9. İade edilen gönderiler onay sürecinden sonra işleme alınır. Alıcının siparişi iptal etmesi halinde ödediği toplam tutar 10 (on) gün içinde ödeme yaptığı finans kurumuna tek seferde iade edilir. Geri ödeme 5 (beş)- 30 (otuz) iş günü içerisinde alıcının hesabına yansır. Bu durum banka ya da ödeme yapılan finans kurumu ile ilgilidir. Banka, hesap hareketlerini veya işlem geçmişini hemen yansıtmayabilir. Sonraki ay için hesap hareketlerinden veya internet bankacılığından ilgili tutar kontrol edilebilir. Hala görünmüyorsa, kart sahibi, kartın bağlı olduğu bankanın çağrı merkezi ile iletişime geçmelidir. Bu tutarın bankaya iadesinden sonra alıcı hesabına yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgilidir. Alıcı, olası gecikmeler için satıcının herhangi bir şekilde müdahalede bulunmasının mümkün olamayacağını ve satıcı tarafından iade edilen tutarın alıcının kredi kartına veya diğer finans kurumlarındaki hesaplarına yansıtılmasının ortalama 2 (iki) ya da 3 (üç) haftayı bulabileceğini şimdiden kabul eder.

5.10. Satıcı, ürünün gönderiminin mümkün olmadığı hallerde (savaş, doğal afetler vb), sözleşmenin süresi dolmadan alıcıya bildirir. Bu durumda ödenen bedel ve varsa belgeler 10 (on) gün içinde iade edilir.

 

MADDE 6: İADE HAKKI

Alıcı; ürünün/hizmetin kendisine teslim tarihinden itibaren 14 (on dört)  gün içerisinde sebep göstermek zorunda olmaksızın iade hakkına sahiptir. 14 (on dört) günü aşan iade talepleri işleme alınmayacaktır.

İade nakliye ücreti alıcının sorumluluğundadır.

Oluşabilecek ek gümrük ve KDV masrafları, satıcı tarafından ödenmiş ise iade bedeline eklenmeyecektir. Ek olarak tüm ve herhangi bir nakliye ücreti iade edilmez.

Alıcı, iade hakkını kullanmak için 14 (on dört)  günlük süre içinde satıcıya e-posta ve sitedeki elektronik iade formu ile bildirimde bulunması gereklidir. Ayrıca ürünün bu Sözleşme'nin 7. Maddede belirtildiği gibi kullanılmamış olması ve satıcı tarafından tekrar satışa arz edilebilir nitelikte olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde;

 

a. Alıcıya teslim edilen ürünün iadesi için; satıcıya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslı ve iade formu gönderilmesi zorunludur.

 

b. 14 (on dört) günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Ürünle birlikte hediye verilen satışlarda, iade hakkı kullanılır ise verilen hediye de alıcı tarafından iade edilecektir.

 

c. İade ürünün satıcıya ulaşmasını takip eden 10 (On) gün içerisinde ürün bedeli alıcıya iade edilir.

 

d. Ürün, satıcıya iade edilirken alıcı tarafından iade formu doldurulup imzalanarak ürün ile beraber gönderilecektir.

 

e. Alıcının kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa alıcı kusuru oranında satıcının zararlarını karşılamakla yükümlüdür.

 

Ürün satıcıya iade edilirken, alıcının iade formunu doldurması gerekli olup iade formunun ürünle birlikte gönderilmemesi durumunda iade işlemi gerçekleştirilmeyecektir. Alıcı, sitede belirtilen tüm maddeleri okuyup anladığını ve onayladığını kabul eder.

 

MADDE 7: İADE HAKKI OLMAYAN ÜRÜNLER

Niteliği itibarıyla; tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçme ihtimali olan ürünler, alıcının istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünler için iade hakkı kullanılamaz. Kişiye özel tasarımlı ürünlerde, takı aksesuarlarda ve iç giyim ürünlerinde iade hakkı bulunmamaktadır.

 

MADDE 8: FATURALANDIRMA

a. Satıcı; alıcı tarafından sipariş edilen ürün/ürünlerin faturasını basılı (kağıt) fatura ya da elektronik fatura olarak düzenler. Satıcı, sipariş edilen ürün/ürünlerin faturasını basılı fatura olarak düzenlerse ürün ile beraber iletir; elektronik fatura olarak düzenlerse alıcının Alogluvip.com'da belirttiği mail adresine e-posta yoluyla iletir.

 

b. Alıcı, satın aldığı ürün/ürünlerin ödemesini, bulunduğu ülke için belirlenmiş para birimi ile yapar. Aracı kurum (banka, ödeme kuruluşları vb.), alıcının aldığı ürün/ürünlerin satış tutarını, merkez bankası döviz kurlarına  göre dolar, Euro veya diğer para birimleri ile Alogluvip.com hesabına aktarır.

 

c. Alıcının sipariş verdiği ürün/ürünlere ait tutarın para birimi, alıcının Alogluvip.com'a giriş yaptığı ülkeye göre farklılık gösterebilir. Satıcı ürün/ürünleri, sipariş verilen ülkenin yerel para birimi yerine dolar ya da euro olarak faturalandırabilir.

 

MADDE 9: VERGİLENDİRME

Nadiren de olsa gönderilen paketlerin gittiği ülkede gümrüğe tabi olma ve/veya ilgili ülkenin vergi mevzuatı gereği ek vergilendirme ihtimali vardır. Böyle bir durumda gümrük, vergi memurları veya ilgili kargo şirketi çalışanı alıcı ile iletişime geçerek paketini almak için ne yapması gerektiği konusunda alıcıyı bilgilendirecektir. Gümrük ve/veya ek vergi bedelleri siparişe ve ülkeye göre değişiklik gösterebilmektedir. Satıcı, aksini belirtmediği sürece gönderdiği ürünlerin gümrükleme ve ek vergilendirilmeye tabi olması durumunda sorumluluk kabul etmez, bu durumda sorumluluk müşteriye aittir.

 

MADDE 10: YETKİLİ MAHKEME

Bu sözleşmenin uygulanmasında, taraflar arasında anlaşmazlık olması ve bu anlaşmazlığın dostane çözüm yollarla sonuçlanmaması halinde; ISTAC, ITOTAM Tahkim Kurulu, Istanbul Tüketici Hakem Heyetleri ile Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

 

Siparişin onaylanması durumunda alıcı bu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.