Merhaba!
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?

İptal ve İade Koşulları


 1. Satın alınan ürünler ilk 14 (ondört) gün içinde iade edilebilir. İade şartlarımız, 4077 nolu Tüketicinin Korunmasına İlişkin Kanun ve Uygulama Yöntemleri kapsamında ve şirketimiz uygulamaları gereği değişiklik gösterebilmektedir. Lütfen unutmayın, 14 (on dört) günü aşan iade talepleri işleme alınmayacaktır. En güncel bilgileri yine bu bölümden kontrol edebilirsiniz.

 

 1. İç çamaşırı (boxer) çorap ve pijama takımları iadeleri kabul edilmemektedir.

 

 1. Ürünlerin renk, beden veya farklı bir model ile değişimleri yapılmamaktadır. İade prosedürlerimize göre satın aldığınız ürünü / ürünleri iade edebilir ve yeni bir sipariş oluşturabilirsiniz.

 

 1. İadeye konu olan ürün veya ürünlerin kullanılmamış, yıkanmamış, kullanım hatasından dolayı zarar görmemiş, tekrar satıla bilirlik özelliği kaybolmamış ve paketleri hasar görmemiş olmalıdır.

 

 1. Kabul edemediğimiz ve iptal etmemiz gereken bazı siparişler olabileceğini lütfen unutmayın. Aloğlu Giyim, kendi takdirine bağlı olarak herhangi bir siparişi herhangi bir nedenle reddetme veya iptal etme hakkını saklı tutar. Siparişinizin iptal edilmesiyle sonuçlanabilecek bazı durumlar, satın alınabilecek miktarlarla ilgili sınırlamaları, ürün veya fiyatlandırma bilgilerindeki yanlışlıklar veya hatalar veya kredi ve dolandırıcılık önleme departmanımız tarafından belirlenen sorunları içerir. Ayrıca herhangi bir siparişi kabul etmeden önce ek doğrulamalar veya bilgiler isteyebiliriz.

 

 1. İade işleminden önce, [email protected] adresinden tarafımıza bilgi vermeniz gerekmektedir. Lütfen bu bilgileri Alogluvip.com'da belirttiğiniz e-posta adresinden vermeye çalışın. Bilgilendirmeden gönderilen iadeler kabul edilmemektedir. İadeye konu olan ürün veya ürünler, birlikte gönderilen aksesuarları ve varsa orijinal kutusu ile birlikte gönderilmelidir.

 

 1. İadeye konu ürün / ürünler için iade formu doldurmanız gerekmektedir. Daha sonra bu formun çıktısını almalısınız. Formu ilgili ürünün paket cebine özenle ve düşmeyecek şekilde yerleştirmelisiniz. Aksi halde iade olarak kabul edilmeyecektir.

 

 1. Nakliye şirketinden aldığınız kargo kodunu kaydedin. Gerekirse sizden talep edilebilir.

    

 1. Verilen siparişlerde İade hakkınız mevcut olup, değişim hakkınız bulunmamaktadır.

 

 1. İade hakkına konu olan ürün veya ürünlerin İade işlemlerinde, iadesi istenen ürün / ürünlerin iade kargo bedeli müşteriye aittir.

 

 1. Ürün bedelinin iade edilmesi, ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra gerçekleştirilir. Bankanızın ödeme işleme süreçlerine bağlı olarak, geri ödemenizin hesabınıza yansıması 5 - 30 iş günü sürebilir. Oluşabilecek ek gümrük ve KDV masrafları, tarafımızdan ödenmiş ise iade bedeline eklenmeyecektir. Ek olarak tüm ve herhangi bir nakliye ücreti iade edilmez.

 

 1. İade etmek istediğiniz ürün/ürünleri, EXPRESS Kargo ile aşağıda belirttiğimiz adresimize gönderebilirsiniz. Nakliye şirketinden aldığınız kargo kodunu kaydedin. Gerekirse sizden talep edilebilir.

 

Adres: Aloğlu Giyim Sanayi Tic.Ltd.Şti.

1. Anafartalar Mahallesi Mustafa Kemal Paşa Caddesi 

Şehzadeler / MANİSA - TÜRKİYE

Posta Kodu: 45010

Mail : [email protected]

 

- Paketinizi iade ederken herhangi bir sorun yaşamamak için lütfen paketinizin üzerine "İade" yazın veya bu bilgiyi sorumlu kargo personeline bildirin.

 

 1. Üyelik dışı satın alımlar için iade taleplerinizi [email protected] adresine yazın. İade talebi oluştururken alışveriş sırasında sizden talep edilen bilgileri eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. (Ad, soyad, e-posta adresi, sipariş numarası vb.)

 

 1. Sipariş iptali, siparişe konu olan ürün veya ürünler için ödeme yapıldıktan itibaren ilk 12 (on iki) saat içinde gerçekleştirilebilir. Bu süre içindeki İptal İşlemlerinde İptale konu olan ürün veya ürünlerin sepet tutarı alıcı hesabına aktarılır. Belirtilen süreyi aşan iptal taleplerinde, İade İşlem Kuralları geçerlidir. Geri ödemenizin hesabınıza yansıması Bankanızın ödeme işleme süreçlerine bağlı olarak 5 - 30 iş günü sürebilir.

 

 1. İade edilen gönderiler onay sürecinden sonra işleme alınır. Geri ödemeniz 5 - 30 iş günü içerisinde hesabınıza yansır. Bu durum bankanızla ilgilidir. Bankanız, hesap hareketlerini veya işlem geçmişini hemen yansıtmayabilir. Sonraki ay için hesap hareketlerinizden veya internet bankacılığınızdan ilgili tutarı görebilirsiniz. Hala görünmüyorsa, kart sahibi, kartın bağlı olduğu bankanın çağrı merkezi ile iletişime geçmelidir. İade Kuralları, belirtilen süreyi aşan iptal talepleri için geçerlidir.

 

 1. www.alogluvip.com web adresinden yapılan tüm alışverişlerde, sipariş işlemine konu olan tüm ürünlerin ikinci kontrolü, dezenfeksiyonu ve paketlenmesi maksimum seviyede özen gösterilerek yapılmaktadır. Kargo taşımacılığında, (Alogluvip.com’un kontrolü dışında) ürün paket veya kutusunda herhangi bir hasar, kırık, yıpranma vb. görülmesi durumunda kargo personeline "Hasar Tespit Tutanağı" yazdırıp kargoyu iade ediniz. Tutanak oluşturulmadığı takdirde sorumluluk müşteriye aittir.

 

 1. Aynı hesaptan sık yapılan iadeler, sistemimizde otomatik olarak işaretlenecektir. İade politikamızın kötüye kullanıldığını fark edersek, bir hesabı bloke etme ve gelecekteki siparişleri iptal etme şeklinde işlem yapabiliriz.

 

 1. Gümrükleme ücretleri (uygulandığında) toplam geri ödeme tutarından düşülebilir.

 

 1. Alogluvip.com, İade Politikasına uymayan iadeleri reddetme hakkını saklı tutar.