Merhaba!
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?

Üyelik Sözleşmesi

 

Sitenin genel kullanım şartları, bununla ilgili genel kurallar ve yasal sorumluluklar

 

Aşağıda belirtilen şartlar, kurallar ve yasal sorumlulukları içeren Kullanıcı Sözleşmesinin www.alogluvip.com kullanılmadan önce okunması tavsiye edilir.

 

Belirtilen şartların sizin için uygun olmaması halinde lütfen Alogluvip.com sitesini kullanmayınız. Siteyi kullanarak ve kişisel bilgilerinizin yer alacağı formu doldurarak bu sayfalarda yazılı şartları kabul etmiş sayılmaktasınız.

 

Aloğlu Giyim, dilediği zaman bu yasal uyarı sayfasının içeriğini güncelleme yetkisini saklı tutmaktadır ve kullanıcılarına siteye her girişte yasal uyarı sayfasını ziyaret etmelerini tavsiye etmektedir.

 

1. Kullanım ve Güvenlik Kuralları

Alogluvip.com tüm üyelerine açıktır. Site üzerinde verilen hizmetler aksi belirtilmedikçe, ücretsizdir.

 

Aşağıdaki yazılı durumlarda, site yönetimi üyenin site kullanımını engelleyebilir ve aşağıdaki girişimlere karışan kişi veya kişiler hakkında kanuni haklarını saklı tutar:

 

1.a.

Yanlış, düzensiz, eksik ve yanıltıcı bilgiler ile genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeler içeren ve yasal olmayan bilgilerin siteye kaydedilmesi

 

1.b.

Site içeriğinin izinsiz olarak kısmen veya tümüyle kopyalanması

 

1.c.

Kullanıcılara verilen ya da kendi belirledikleri kullanıcı adı, şifre gibi bilgilerin, kullanım haklarının, üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılmasından (bu bilgilerin kullanıcı dışındaki kişiler tarafından kullanılmasından) kaynaklanacak her türlü zarardan doğrudan Kullanıcı sorumludur. Aynı şekilde Kullanıcı, internet ortamında bir başkasına ait IP adresi, elektronik posta adresi, kullanıcı adı gibi kişisel bilgileri kullanamayacağı gibi diğer kullanıcıların özel bilgilerine de izinsiz olarak ulaşamaz veya bunları kullanamaz. Kullanıcı bu şekilde bir kullanımdan dolayı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülüğü kabul eder.

 

1.d. Sitenin güvenliğini tehdit edecek, sitenin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların kullanılması, faaliyetlerin yapılması, yapılmaya çalışılması ve bilgilerin alınması, silinmesi, değiştirilmesi vb.

1.e. www.alogluvip.com web sitesine üye olurken yaş sınırı 16’dır. GDPR yönetmeliği gereğince 16 yaşın altındaki kişilerce açılmaya çalışılan ve/veya açılan üyeliklerin tespit edilmesi halinde kişisel bilgileri dosyalarımızdan silmek için gerekli prosedürler uygulanacaktır.

 

2. İçerik Kullanımı

2.a. 

Alogluvip.com'da sunulan görsel ve yazılı içerik, kişisel kullanım içindir. Alogluvip.com içeriğinde yer alan bütün alan adı, logo, ikon, demonstratif, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, uygulanan satış sistemi, iş metodu ve iş modeli de dahil tüm materyallerin ve bunlara ilişkin fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibidir ve yasal koruma altındadır. Aksi belirtilmedikçe ticari ya da kişisel amaçlarla izinsiz veya kaynak göstermeksizin kullanılamaz. Bu sitede yer alan herhangi bir unsuru diğer bir mecrada veya internet sitesinde yayınlamak veya Aloğlu Giyim'in izni olmadan link vermek yasaktır.

 

2.b.

Bu sayfaların tasarımında ve veri tabanı oluşturulmasında kullanılan yazılımın hakkı Aloğlu Giyim'e aittir. Bahsi geçen yazılımın kopyalanması veya kullanılması kesinlikle yasaktır.

 

3. Sorumluluklar

3a. 

Alogluvip.com'u ziyaret eden kullanıcıların bilgileri (ziyaret süresi, zamanı, görüntülenen sayfalar) onlara daha iyi hizmet edebilmek amacı ile takip edilmektedir. Bu bilgiler, gizlilik politikalarına bağlı kalınarak, içeriği geliştirmek ve iyileştirmek amacı ile reklam vb. konularda işbirliği yaptığımız firmalarla paylaşılmaktadır. Buradaki amaç, sitenin kullanıcılarına sunduğu deneyimi geliştirmek ve Alogluvip.com'u geliştirmektir.

 

3.b.

Kullanıcı, kayıt için gerekli olan bölümleri doldurup elektronik posta adresini onayladıktan sonra bu sözleşmede belirtilen şartlara uymak koşulu ile elektronik posta adresini ve şifresini girerek siteyi kullanmaya başlayabilir.

 

3.c.

Kullanıcı, Alogluvip.com’daki hizmetlerden yararlanırken, (Uluslararası Ticaret Hukuku ve Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, Borçlar Yasası, diğer ilgili mevzuat hükümleri ile Alogluvip.com'un hizmetlerine ilişkin olarak yayımlayacağı her türlü duyuru ve bildirimler) yasalar ve bildirimlere uymayı kabul eder.Bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk kullanıcıya aittir.

 

3.d.

Kullanıcı, bu sözleşmede belirtilen yükümlülüklere veya www.alogluvip.com bildirilen genel kurallara uymadığında, kullanıcının siteden yararlanması süreli veya süresiz olarak engellenebilir ve/veya hesabı kapatılabilir.

 

3.e.

Kullanıcı, diğer kullanıcıların ve ziyaretçilerin www.alogluvip.com'u kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları ya da veri tabanlarını otomatik programlar yükleyip zorlayamaz/kilitleyemez. Hile girişimlerinde bulunamaz. Bulunması halinde üyeliğinin sonlandırılacağını ve durumdan doğabilecek her türlü hukuki, cezai sorumluluğu kabul eder.

 

3.f.

Sitede kullanıcı ve Alogluvip.com arasında yapılan mesajlaşmaların kullanıcı tarafından yedeğinin alınması önerilir. Mesajlaşmaların yedeklerinin alınmaması nedeniyle kaybolmasından, silinmesinden veya hasar görmesinden Aloğlu Giyim Sanayi Tic.Ltd.Şti. sorumlu tutulamaz.

 

3.g.

Kullanıcı, Alogluvip.com'dan kopyalanmış veya yazıcı ile yazdırılmış hiçbir materyal üzerinden Telif Hakkı, Ticari Marka ve her türlü Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamı notlarını silemez veya çıkartamaz.

 

3.h.

Üyelik iptali ve hesap silme işlemi, kullanıcı tarafından Alogluvip.com üzerinden yapılabilir. Üyeliğini bitiren kullanıcının siteye giriş yetkisi iptal edilecektir. Üyeliğini iptal eden kişi bu işlemin geri dönüşü olmadığını kabul eder.

 

3.i.

Alogluvip.com ya da kullanıcının kendisi tarafından sonlandırılan kullanıcı hesabına ait her türlü kaydı silip/silmeme kararı (gerekli yasalar çerçevesinde) Aloğlu Giyim'e aittir. Kullanıcı silinen kayıtlarla ilgili herhangi bir hak veya tazminat talebinde bulunamaz.

 

3.j.

Site kullanıcılarının birbirleri ya da üçüncü şahıslarla olan ilişkileri üyelerin sorumluluğundadır.

 

3.k.

Alogluvip.com, kontrolü altında olmayan başka internet sitelerine bağlantı veya referans içerebilir. Aloğlu Giyim, bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir.

 

3.l.

Aloğlu Giyim, kullanım şartları, gizlilik prensipleri ve geçerli yasal düzenlemelere bağlı kalmak kaydıyla, kullanıcı hesabınıza bağlı olan bütün bilgileri kendi pazarlama faaliyetleri ile ilgili olarak kullanma hakkını saklı tutar.

 

3.m.

Sitenin belirli yerlerinde ilgili bölüme özel farklı kurallar ve yükümlülükler belirtilebilir. Bu bölümleri kullanan kişi ve kuruluşlar peşinen belirtilen bu kuralları kabul etmiş sayılır.

 

3.n.

Kullanıcılarımızın kişisel bilgilerini ve gizliliklerini korumak için aldığımız önlemler ve bu konudaki genel politikamızı görmek için, lütfen 'Gizlilik Politikası' bölümünü okuyunuz.

 

Kullanıcı, servisten faydalanmaya başlandığı andan itibaren bu katılım sözleşmesinin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılacağını ve sözleşmenin kendisi hakkında hüküm ifade edeceğini kabul eder. Kullanıcı bu sözleşme ile üstlenmiş olduğu yükümlülüklere aykırı hareketi nedeniyle Aloğlu Giyim'in uğrayacağı her türlü zararı aynen tazmin etmeyi kabul eder. Aloğlu Giyim, kullanıcının sözleşmeye aykırı davranışları nedeniyle kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kalabileceği her türlü tazminat ve/veya idari/adli para cezaları için kullanıcıya aynen rücu hakkına sahiptir.

 

4. Aloğlu Giyim'in Hak ve Yükümlülükleri

4.a.

Aloğlu Giyim, kullanıcının sözleşme konusu hizmetlerden, teknik arızalar dışında, yararlandırılacağını, kullanıcının paylaşıma açtığı kişisel bilgileri dışındaki bilgilerin hiç bir şekilde yasal zorunluluklar hariç üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılmayacağını kabul ve taahhüt eder. Kullanıcının www.alogluvip.com sitesinin çalışmasına engel olacak herhangi bir elektronik sabotaj, kazançlara müdahale amaçlı girişimler ve/veya saldırıya neden olduğunun tespit edilmesi veya resmi makamlardan, üyeye yönelik suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi halinde, Alogluvip.com ilgili üyenin kimlik bilgilerini araştırma ve açıklama hakkına sahiptir.

 

4.b.

Aloğlu Giyim, taahhüt ettiği hizmetlerin sürekliliğini sağlamak için, işbu sözleşmede herhangi bir bildirimde bulunmaksızın tek taraflı değişiklik yapabilir. Aloğlu Giyim'in her zaman herhangi bir gerekçe göstermeksizin, tek taraflı olarak verdiği hizmeti sürekli veya geçici olarak durdurma, servisin içeriğini değiştirme veya iptal etme hakkı vardır. Kullanıcı işbu hakkı kabul eder. Aloğlu Giyim, herhangi bir değişiklik olması halinde güncel kullanım şartlarını aynı link altında yeni tarih güncellemesi ile sitesinde yayınlanacak, gerek görmesi halinde elektronik posta ile kullanıcılarına bildirilecektir. Yenilenmiş güncel kullanım şartları, Alogluvip.com'da yayınlandığı andan itibaren geçerli olacak ve Alogluvip.com sitesinin veya hizmetlerinin kullanımı o andan itibaren yenilenmiş kullanım şartlarına bağlı olacaktır.

 

Bu sözleşme hükümlerine aykırı materyalleri Alogluvip.com sitesine göndermiş olan üyenin üyeliği, herhangi bir bildirim yapılmaksızın Aloğlu Giyim tarafından tek taraflı olarak sona erdirilebilir.

 

5. Sözleşmenin Yürürlüğe Girmesi

Kullanıcı, kayıt formunu doldurup onayladığı ya da bu sistemi kullanarak herhangi bir hizmet aldığı ya da sipariş verdiği andan itibaren Alogluvip.com sözleşmesine uymayı kabul eder. Sözleşme, üyeliğin sona ermesi ile veya işbu sözleşmede sayılan fesih hallerinden herhangi birinin gerçekleşmesi ile hiçbir uyarıya gerek kalmaksızın kendiliğinden hükümsüz kalacaktır.

 

6. Yetkili Mahkeme ve Uyuşmazlıkların Çözümü

Bu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde Manisa Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır.

 

7. Tebligat Adresleri

7.a.

Alogluvip.com sitesi kullanıcılarından peşinen posta adreslerini istememektedir. Ancak kullanıcının Alogluvip.com'da bildirdiği elektronik posta adresi, bu sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal adresin isteneceği elektronik posta olarak kabul edilir.

 

7.b.

Taraflar, mevcut elektronik postalarındaki değişiklikleri yazılı olarak diğer tarafa 3 (üç) gün içinde bildirmedikçe, eski elektronik postalara yapılacak isteklerin geçerli olacağını ve kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ederler.

 

7.c.

Alogluvip.com'un kullanıcının kayıtlı elektronik posta adresini kullanarak yapacağı her türlü bildirimin elektronik postanın Alogluvip.com tarafından yollanmasından 1 (bir) gün sonra kullanıcıya ulaştığı kabul edilecektir. Kullanıcı, bu katılım sözleşmesinde yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını beyan, kabul ve taahhüt eder.